FORGE TÜRÜ SUNUCU KURMA

Speax

Kullanıcı
Kullanıcı
anksoft-forge.png
FORGE SUNUCU KURMA

Minecraft Forge
sitesinden istediğiniz Forge dosyasını seçip indirebilirsiniz. Bu sitede birçok sürüm için uyumlu forge dosyası bulunmaktadır, Show all Versions yazısına tıklıyarak seçtiğiniz sürüme ait tüm forge sürümlerini görüntüleyebilirsiniz.

anksoft-forge-dowland.png


İstediğiniz bir sürümü seçin ve Installer kutucuğuna tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak reklam 6 saniyedir, 6 saniye dolduğunda skıp butonuna tıklayınız ve indirme başlıyacaktır. Dosya zararlı olarak gözükürse sakla butonuna tıklayınız. İndirme işlemi tamamlandığında jarı açın.
anksoft-forge-kurulum.png

Kırmızı kutucuktaki gibi Install server seçeneğini seçiyoruz. Seçtikten sonra sunucunuz için yeni bir klasör oluşturup görseldeki okun işaret ettiği yere tıkladıktan sonra sunucumuz için açtığımız klasörü seçiyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra ok kutucuğuna basıp indirmenin tamamlanmasını bekliyoruz.

anksoft-forge-kurulum2.png

Kod:
@echo off
java -Xms2048M -Xmx2048M -jar forge-1.12.2-14.23.5.2854.jar
pause[/SPOILER]

#//Xms minimum ram - Bu kısmı okuduktan sonra siliniz
#//Xmx maximum ram kullanımı - Bu kısmı okuduktan sonra siliniz


Kurulum bittikten sonra resimdeki başlat.bat haricindeki tüm dosyalar kurulmuş olacaktır. Baslat.bat dosyasının içineki forge-1.12.2-14.23.5.2854.jar kısmını sizin kendi forge sürümünüze göre düzenlemeniz gerekmektedir. Baslat.bat dosyasını kurduktan sonra açın ve kurulumu bekleyin.

anksoft-forge-kurulum-eula.png

Biraz bekledikten sonra resimde gördüğünüz gibi bir hata ile karşılaşacaksınız. Bu hatanın sebibi eula sözleşmesini kabul etmemeniz. Buna kısaca sözleşme denilebilir.

anksoft-forge-kurulum-eula2.png

eula.txt dosyasını açıp eula=false olan yeri eula_true olarak değiştiriyoruz ve kaydediyoruz. Kayıt ettikten sonra sunucuyu tekrardan açıyoruz.

anksoft-forge-tamamlandı.png

Kurulum başarıyla tamamlanmıştır, forge sürümüne uygun modlar indirip mods klasörüne atabilirsiniz. Modları aktif etmek için sunucuyu yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Oyuncular Modlu Sunucunuza Nasıl Giriş Yapacak?

1.
Bunun için Minecraft Forge sitesinden sunucunuzun forge sürümü ile aynı olacak şekilde forge dosyasını indirip Install Client seçeneğini seçiniz ve ok butonuna tıklayınız. Kurulum süresi bilgisayarınızın hızına göre değişiklik gösterecektir.

2. Sunucunun paketini hazırladıktan sonra config ve mods isimli klasörleri oyuncular ile paylaşmalısınız. Oyuncular kendi bilgisayarlarına kurdukları Forge Client ile girmeliler. Bu Client'in dosya konumuna gidip sizin paylaştığınız klasörleri oradaki klasörler ile değiştirmelidirler. Eğer klasörler aynı olmazsa sunucunuza giriş yapamazlar.
 
Üst