Tanıtım creation.keyubu.com ➤ Emek Survival - [1.8 - 1.12.2] Uzun Soluklu - P2W Değil - Yeni Açıldı! - Anti-Xray

BlackKpoT

Kullanıcı
Kullanıcı

Creation bir Minecraft Sunucu Sahibinin eseridir. Eser diyorum çünkü üstünde çok fazla vakit harcanmış gerçek bir eser ortaya koymayı amaçlayan bir sunucudur. Sunucularımız tamamen emektir. Kolaylığa yer verilmemiştir. Bugün sizlere Survival sunucumuzu tanıtacağım.

Direkt dalıyorum abi! Bismillah

Diğer sunuculardan bizi ayıran en büyük farkın profesyonelce hazırlanmış bir eklenti paketi olmasıdır. Yıllardır bu sektördeyim sayamayacağım kadar paket yaptım ama paketleri yaparken bir şeyin farkına varamadım. "Ben oyunculara oyun oynatmıyordum ki." o kadar kolay sunucular açıyordum ki insanlar bir haftada oyunu bitirip sıkılıyordu. VIP alanlar 2 günde oyunu bitiriyordu. Bu sefer sonunda akıllandım ve uzun soluklu bir sunucu açtım. Şu an diğer sunucumuz yaklaşık 1 aydır açık ve oyunu bitiren hala olmadı. Aynı şeyi Survival sunucumda da yapmak istedim ve yaptım. Bir kırıktaş 1 TL den satılıyor. Bir havuç 4 TL den satılıyor.

Sunucumuzda /market veya /warp market yok. Para harcamanızın tek yolu oyuncularla alışveriş yapmak. Ben bunu istedim ve başardım. Oyunda ticaret dönecek, oyuncularla alışveriş yapacaksınız. Pazara eşyalarınızı koyup satacaksınız. Siz oyundan çıksanız bile eşyalarınız satışta olacak. Çoğu sunucu GriefPrevention yani Claim eklentisini düzenlemez. Sunucuda zaman geçirdikçe claim bloğunuz kat ve kat artar. Ben bunu yavaşlatarak daha yavaş gelişmenizi sunucuya daha çok bağlanmanızı sağladım. Otomatik sistemlerin fiyatlarını daha düşük yaptım çünkü oyun AFK kalmaktan ibaret değil. Otomatik sistem yapıp AFK bırakan çok oyuncu var. Bunun önüne geçmek için kaktüs gibi otomatik sistemlerin fiyatlarını düşük yaptım. Bu konuyu sık sık güncelleyeceğim sürekli yenilikleri ekleyeceğim. Daha doğrusu farklarımızı.

Meslek edinin:
Meslek edinerek iş yaptıkça para ve xp kazanın. XP niz arttıkça meslek seviyeniz artar ve maaşınız artar. Mesleğinizi gerçekleştirdikçe animasyonlu olarak yukarıdaki bardan seviyenizi takip edebilirsiniz kazandığınız parayı aşağıda çıkan action bar ile görebilirsiniz.

Market yok:
Yukarıda da dediğim gibi sunucumuzda market bulunmuyor. Oyuncularla ticaret yaparak yeni eşya sahibi olabilirsiniz. Ya da tabii ki siz kendiniz bularak.

Komutlar:

Claim hakkında bilgi:

Geceleri PVP kapalı sabahları PVP açık:
Bu özellik sayesinde sabahları rahat rahat gelişebilir geceleri ise insan avcılığı yapabilirsiniz :)

Bronz nedir?:
Bronz oyunumuzun bir materyalidir. Bronz ile kasa anahtarları yapılır. Kasa anahtarlarını kuyumcudan teslim alabilirsiniz.
+ Bronz nasıl kazanırım?
- Kelime oyunundan, etkinliklerden, kitlerden, vakit geçirerek, çoğu eşyayı köylüden takaslayarak, yaratık öldürerek.

Orman var mı?:
Orman tabii ki var ama şöyle bir olay var:
Rastgele ışınlanmayı zorunlu kıldık çünkü korunan alanın bir sonrasına yapı yapılıyordu ben de /warp orman yerine direkt Orman dünyasında rastgele ışınlanıyorsunuz.
+ Ee biz kiminle savaşacağız veya diğer insanlarla nasıl buluşacağız?
- Rastgele ışınlanılan bölge 5000x5000 olduğu için buluşmanız birazcık zor olacaktır. Eğer buluşmak istediğiniz kişi arkadaşınız ise onunla /tpa (oyuncu adı) yazarak buluşabilirsiniz. Eğer adam avlamak istiyorsanız etrafta biraz dolanmanız gerekiyor. Bu sunucu yeni açıldığı için rastlamanız biraz zor olacaktır ama ilerleyen zamanlarda online sayısı arttıkça 5000x5000 boyutunu arttır diyeceksiniz :D

Wipe atılacak mı?:
Wipe'ın ne olduğunu bilmeyenler için şunu söyleyeyim. Wipe demek sunucu resetlenmesi gerek Rust gibi oyunlarda genellikle aylık wipe atılır. Hatta haftalık wipe atan sunucular bile var. Bizde 60-75 günde bir sunucuyu resetlemeyi planlıyoruz. Bu süre değişebilir. Şöyle sıkıntılar olacak diyelim 55. gün oyuna girdiniz 5 günde baya bi' geliştiniz setiniz vs. hazır tam savaşacaksınız HOP wipe geldi. "Ne olacak emeklerim?" dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi biraz empati yapalım siz 1. günden beri oynayan bir oyuncusunuz ve 10 günde bitirdiniz. Wipe'a kalan süre 50 gün. 50 gün boyunca boş boş dolanacaksınız bunu da geçtim. Wipe sayesinde yeni başlayan birinin birinci, kral olma ihtimali olacak. Herkes aynı anda resetleneceği için sen birinci olabilirsin.
+ Mantıklı hocam.
- Eyvallah kral!
(Bu arada yeni aklıma geldi oyunu 10 günde bitiremezsiniz :D)

Sunucu IP: creation.keyubu.com
Sürüm: 1.8 - 1.12.2
Kurucu Discord: BlackKpoT#3087

Biraz aceleyle açtım. Yarın giremeyeceğim diye bugünden açmak istedim. Merak etmeyin bir sonraki Creation Yaması'nda konuyu güncelleyeceğim.
Umarım emeğinizin hakkını verebilirim. Tek isteğim budur.